yazilarimiz

Akustik Difüzor Panel

Akustik difüzör panel, uygulanan yerlerde hem ses sistemi hem de dekoratif görünümle şıklığı sevenlere iki ayrı tat yaşatır. Bu yüzden ses kalitesini iyi yansıtması yanında dekoratif anlamındaki şıklığı ile de tamamen kişilerin göz zevkini doldurması amaçlanmıştır. Ahşap difüzor paneller, dekoratiflik yanında doğal olarak üretilen malzemelerle birlikte çeşitli uygulamaları sağlanmıştır. Ses yalıtım malzemelerinde ses emiş ve düzenleme konusunda ahşap difüzorler devreye girmekte, ses ile şıklık yarışını gözler önüne sermektedir.

Akustik difüzor panellerin en büyük özelliği, dağınık yüzeyine çarpan sesin dağılmasını engelleyen akustik malzemeler içermektedir. Yansıyan yüzeylere eko yankı gibi ses titreşimlerini engellemekte, daha temiz ve net sesle kaliteli bir ses yalıtımı yapılmış olur. Panel duvarlar sayesinde iyi bir ses yalıtımı elde edilen akustik difüzor sistemler bateri odaları, reji odaları, stüdyo, müzik odalarında genellikle tercih edilmektedir.

Akustik difüzor ahşap panel, doğal yapıya sahip olduğundan hammaddesi gereği de ısı ve sesi iyi derecede emmiştir. Panellerin belirli ölçülerde düzenlenen sistemleri vardır. 60×60 cm ve 55×55 cm gibi ölçülerde üretimleri de mevcuttur.

Panellerdeki asıl amaç ses emme katsayı derecesini yüksek enerjiyle yansıyan sesi parçalatarak iyi ve net bir ses ile ortama verilmesini sağlamaktadır. Akustik difüzyon panelleri eğer ortamınıza göre farklı formlarda isterseniz de belirtilen ölçülere göre üretimleri gerçekleşmektedir. Duvar ve tavanlara uygulanan bu sistemle popüler bir ürün olarak dekoratif sistem mekanizmasına adını yazdırmaktadır. Detaylı bilgi için http://galaakustik.com/