yazilarimiz

Cep telefonu nasıl hızlandırılır?

Cep telefonu nasıl hızlandırılır? şeklindeki soruların temelinde arka planda çalışan uygulamalar vardır. Örneğin oynadığınız okey oyunundan çıktığınızda arka planda çalışmaya sizin izniniz olmadan devam eder. Akıllı cihazınızı hızlandırmak için bu tip aksilikten kurtulmanız gerekecek.

Cep Telefonunu Hızlandırmak İçin Ne Yapılabilir?

Cep telefonunu hızlandırmak için ne yapılabilir? Öncelikle kullanmadığınız uygulamaları cep telefonunuzun Ayarlar/Uygulamalar menüsü yardımıyla kaldırmakla başlayabilirsiniz. Cep telefonu nasıl hızlandırılır? sorusuna yanıt almanın en kolay yolu budur. Çoğu mail hesabı dâhil birçok uygulamayı Türk kullanıcısı pek kullanmamakta. Bunun yanında konum hizmetleri gibi öğeleri çalışmasından çok çalışmaması daha iyidir. Türkiye’ de %80 oranında kullanıcı cep telefonlarında 101 gibi okey oyunlarını, Saga oyunlarını tercih ediyor. Bu orana dahli olan hemen hemen tüm kullanıcılar Whatsapp kullanmakta. Akıllı telefon bir selfi ve paylaşım aracı olarak fotoğraf konusunda işimizi görüyor. Ülke olarak İnstagram ve Facebook sosyal paylaşım uygulamalarını kullanmaktayız. Bu tip uygulamalar için elbette ki cep telefonunun tam kapasite çalışması gerekmiyor.

Cep Telefonunun Hızlanmasının Faydaları

Elbette cep telefonunun hızlanmasının faydası kaldırıp duvara çalmamıza engel olan şeyler olarak görülmemeli. Cep telefonu nasıl hızlandırılır? sorununu çözdüğümüzde batarya ömrünün ve şarj süresinin de arttığını görüyoruz. Akıllı telefonlardan azami randıman almak ve kullanım sürelerini uzatmak için bir nevi telefonumuzu hızlandıran yöntemleri uygulamakta fayda var. Bir cep telefonunda hatta masaüstü ya da mobil cihaz olsun arka planda çalışan uygulamalardan antivirus uygulaması hariç diğer hiçbir programa gerek yoktur. Hatta yaygın olarak indirme yapmıyorsanız. Antivirus programını da kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bir bilgisayarı ya da cep telefonunu en çok yavaşlatan uygulama antivirus programlarıdır. Akıllı cihazınızı dikkatli kullandığınız müddetçe neden antivirus programına ihtiyaç duyasınız ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir