yazilarimiz

Didim’de Satılık Arsa Bulabileceğiniz Site

Aydın Didim’de arsa fiyatları, yerine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Özellikle arsanın alış amacına göre, bir konum ve büyüklük belirlenmektedir. Didim’de satılık arsalara ve fiyatlarına geçmeden önce, arsa alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedilmesi gerekirse, öncelikle alacağınız arsanın size getirisi hesaplanmalıdır.

Arza ve arazi yatırımlarında, dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise, alacağınız arsanın sizin amacınıza uygunluğu araştırılmalıdır. Bu gibi yatırımlar, ancak uzun vadede kazanç sağlamaktadır. Bu süre 10 yıldan 30 yıla kadar uzayabilir.

Bu sebeple alacağınız arsanın ticari amaçlar ile kullanıldığı varsayılırsa, söz konusu süreninde göz önünde bulundurulması gerekmektedir Didim’de satılık arsa alınırken, ticari veya tarımsal faaliyetlerde kullanılacağı varsayılırsa, bölge genel olarak tarıma elverişlidir. Bu nedenle Didim’den tarım amaçlı arsa satın alınabilir.

Ancak ticari amaçlı alınan didimde satılık arsalar, hemen sonuç vermeyebilir. Alacağınız arsanın yıllık emlak vergisinin de hesaplanması gerekir.  Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre, alınan arsalar 10 yıl ve sonrası için kazanç kaynağı olmaktadır. Aldığınız arsanın satış fiyatını belirlerken, o günün piyasası baz alınmaktadır. Bu sebeple arsanın satışından kar veya zarar etmeniz kaçınılmazdır.

Arsanın satın alınmasında ki amaç kazanç açısından önemlidir. Örneğin Didim’de alacağınız arsanın üzerine bir konut inşa etmeyi düşünüyorsanız imar durumunu araştırmanız gerekmektedir. Arazi, imarsız ise toprak parçası olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca satın alığınız arsaya imar planı geldiğinde, çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. İmarsız arsaların ilk satış fiyatları bir hayli düşüktür bu nedenle https://didimdesatilik.com

Ancak imar planının gelmediği düşünülürse, aldığınız fiyata satabilir veya bir tık üst bir rakama arsanızı elden çıkarabilirsiniz. Arsa alınırken diğer dikkat edilmesi gerekenler ise, imar büyüklüğü, konumu ve büyüklüğüdür.