yazilarimiz

İç Kubbe Cami Pencereleri ve Farklı Cami Penceresi Modelleri

İç kubbe cami pencereleri, caminin tavan kısmına uygulanmaktadır. Böylelikle caminin içi çok daha aydınlık ve ferah gözükmektedir. Gün ışığından faydalanma oranı da artar. İç kubbe cami pencereleri birçok farklı model ve boyuta sahiptir. Düz modelleri tercih ederek camide fazlasıyla aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz. İç kubbe cami pencereleri düz bir modelde olabileceği gibi farklı desenlere de sahip olabilirler.

Desenli iç kubbe cami penceresi modellerinden yana tercih yaparsanız, camiye farklı bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Ayrıca bu camlar güneş ışığını tam tepeden alacağı için daha belirgin desenler yansıtabilirler. Böylelikle caminin içerisinden adeta bir görsel şölen oluşmuş olur.

Cami tavanının tamamı camdan oluşabilir. Ya da sadece bir kısmına cam eklemeleri yapılabilir. Eğer genelini camdan oluşursa caminin içi daha aydınlık olacaktır. İç kubbe pencerelerini seçerken cami dekorasyonunun tümüyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden camın takılacağı alanlar ve camda tercih edilecek modeller önceden belirlenmelidir. Caminin atmosferine uygun motifler seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir