Teknoloji

IPTV Hakkında Detaylar

İPTV kurulumu basit bir iki işlemden oluşmaktadır. Kutu içerisinden çıkan HD Mİ kabloları ile televizyona bağlantı yapılır ve bu kablolar, altın uçlu olarak alıcıya hediye edilmektedir. Kabloların altın uçlu olmasının nedeni ise, televizyon için gereken sinyal bağlantısının daha hızlı bir şekilde iletilmesini sağlamaktır.

Kutu ile bağlantılar yapıldıktan sonra, modem kablosu veya kablosuz olarak internet bağlantısına geçilir. İPTV server yayın yapan kurum veya şahıslar ile anlaşılarak kullanıcıya kanal listesinin olduğu bir doya gönderilir. Bu dosyaya, internet üzerinden arama yaparak da ulaşabilirsiniz. Bu kanal listesi genel olarak link adresinden oluşur. Link adreslerinin uzantısı M3N8 uzantısından oluşmaktadır.

Bu linkler sayesinde kanal listenize ulaşabilirsiniz.  Ayrıca kanal listesinin bulunduğu link adresi dosya şeklinde tasarlanmaktadır. Bu dosyanın içinde bulunan televizyon kanal listesi ücretli veya ücretsiz olabilir. Çalışmakta olduğunuz firma ücretler hakkında size detaylı bilgiyi vermelidir. M3U uzantısı bulunan televizyon kanal listesi iptv kutusuna aktarılmalıdır. Bu aktarma işlemi için kullanılması gereken MAC adresi, İPTV kutusu içerisinde mevcuttur. Mac adresi ile senkronize işlemlerini gerçekleştirebilir ve kolay bir şekilde kanal listenizi aktarabilirsiniz.

Bu mac adresini öğrendikten sonra ip tv markasının resmi internet sitesine giderek MAC adresinizi ilgili bölüme yazmanız gerekir. Ardından dosya yükleme adımlarını bilgisayarınız da bulunan m3u8 dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Bu yükleme işlemi kutuya yapılmaktadır. Ayrıca bir bellek sayesinde bu dosyalarınızı saklayabilir veya taşıyabilirsiniz. Bu linkler İPTV kutunun marka ve modeline göre değişmektedir. Almış olduğunuz markaya göre dosya yükleme metotları söz konusudur.