yazilarimiz

Langırt Oyun Makinası

LANGIRT Oyun Makinası veya  Langırt masası, dikdörtgen şeklinde olan oyun makineleridir. Masa üzerindeki oyuncu konsolları bulunan çubukları yöneterek, küçük topları belirli deliklere sokmaya çalışmaktadır.

Rakibinin amacı da, bu topların kendi sahasındaki deliklere girmesini engellemektir.  Masa langırtının mantığı, herkes tarafından bilinen futbol maçlarına benzeyen bir oyun olmasıdır. Oyunun ilk nerde oynandığı ve nerde icat edildiği belli değildir. Fakat tarihçilere göre Almanya veya Fransa’da bulunduğu söylenmektedir.

Oyuna başlamak için, top masanın yanında bulunan deliklerden içeri atılır ya da el yardımı ile masanın herhangi bir yerine bırakılabilir. Oyuncular ise, oyun makinesi & langırt masası üzerinde bulunan konsollar ile topu yönlendirebilir ve gol şansı ararlar.

Topun hızı, yaklaşık 60 kilometre hıza kadar çıkabilmektedir. Tabi vuruş gücüne bağlı olarak bu hız değişmektedir. Oyunun esas amacı, oyuncuların hassa ve keskin becerilerini ölçmektir. Aynı zaman refleks testleri açısından da son derece faydalıdır. Temel hareketler arasında topu bir oyuncudan diğer bir oyuncuya pas verme ve aynı oyuncu ile şut çekme gibi hareketler de vardır. Kazananın belirlenmesi ise, ilk önce gol sayısına ulaşan oyuncudur.

Bu gol sayısı 7 olmalıdır. Yani 7. Gol atan ilk oyuncu oyunu kazanır.  Langırt masasının genel özellikleri parlak yüzeye sahip olması ve metal parçalardan üretilmiş olmasıdır. Masanın genişliği, üretimden üretime değişmektedir. Langırt masalarının genel ölçüleri ise, 10 santimetre uzunlukta ve 61 santimetre genişliğinde olmasıdır. Birbirinden şık ve kullanışlı oyun makinaları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Masa da genellikle 8 tane çubuk bulunmaktadır. Bu çubuklar ve oyuncular, plastik veya ahşap malzemelerden üretilmektedir. Bazı üretici firmalar fiber hammaddesini de kullanmaktadır. Langırt masasında bulunan çubuklar metaldir ve birbirine paralel olacak şekilde monte edilmektedir. 3 oyuncu aynı anda oyunu oynaya bilir. Fakat, ge0nel olarak 2 kişinin oynaması için tasarlanmıştır.  Detaylı bilgi için tıklayınız.